BELYSNING / Väggbelysning / Vägglampa 8597023
*
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:45:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 11:46:37
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
5102 Lampetter
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pend..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36
-
5019 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:27
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49
-
5017 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24
-
5161 Vägglystrar
Ett par, med prismor. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08
*
Vägglampa
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7023
Vägglampa
50-tal, plexiglas/mässing
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 11:46:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing plexiglas väggbelysning vägglampa
-
5102 Lampetter
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pend..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:36 -
5019 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:27 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49
-
5017 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24 -
5161 Vägglystrar
Ett par, med prismor. Höjd: 37 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:08